Vejos įrengimas, apželdinimas

Įrengsime veją Jūsų sodyboje ar prie namų, taip pat ir viešosiose vietose. Apželdinsime aplinką pagal Jūsų pageidavimus. Vejos įrengimo ir apželdinimo darbus atliksime greitai, kokybiškai ir atsižvelgdami į Jūsų poreikius bei lūkesčius.

Vejos-apzeldinimas-3

Vejos įrengimas – gana sudėtingas procesas, kurį patiems gana sunku kontroliuoti ir įvykdyti be priekaištų. Pats vejos įrengimas susideda iš dviejų dalių – planavimo ir projektavimo ir vejos suformavimo.

Vejos planavimas ir projektavimas – itin svarbus, nes iš anksto reikia numatyti visas smulkiausias detales:

  • koks bus reljefas;
  • kaip aplinka yra drenuojama;
  • kur išdėstytos komunikacijų ir santechnikos linijos;
  • kur numatomos tam tikros zonos (poilsio, vaikų žaidimo, automobilių statymo ir t.t.).

Taip pat numatoma, kokie augalai turės būti pasodinti, kaip jie pakeis visą išorinį vaizdą, kai užaugs. Vieni esminių vejos detalių – gėlynai, alpinariumai, takeliai, baseinai, dirbtiniai upeliai ir pan. Jų planavimas turi būti itin kruopštus, todėl detaliai aptariami planai, kad galėtumėte aiškiai įsivaizduoti, kaip atrodys jūsų kiemas po vejos įrengimo ir apželdinimo.

Kitas etapas – vejos formavimas. Paprastai jis daromas anksti pavasarį, todėl visi darbai turi eiti itin sparčiai ir sklandžiai, atsižvelgiant į oro sąlygas. Veja formuojama naudojant jau gatavą velėną ir paruoštus augalus po to, kai atvežamos žemės ir suformuojamas numatytas reljefas. Tokia velėna yra lygesnė, greičiau prigyja, nei žolė iš sėklų. Paklojus velėną, įrengiami numatyti gėlynai, pasodinami medžiai ir krūmai, stebima, kaip jie prigyja per keletą savaičių.

Pamatykite mūsų atliktus sklypų valymo ir krūmų pjovimo darbus